Solidne uvrstitve v Brnu

Avtomobilizem, Šport

Zadnjega češkega dirkalnega vikenda se je udeležila tudi skupina slovenskih avtomobilistov, tričlanska posadka z Mišelom Zupančičem , Dragom Božičem in Andrejem Grmom , ki je z dirkalnikom alfa romeo 156 GTA Mitje Marinška (tega že…

Zadnjega češkega dirkalnega vikenda se je udeležila tudi skupina slovenskih avtomobilistov, tričlanska posadka z Mišelom Zupančičem, Dragom Božičem in Andrejem Grmom, ki je z dirkalnikom alfa romeo 156 GTA Mitje Marinška (tega že nekaj časa dajejo hude težave s hernijo) na večinoma mokri progi zasedla več kot solidno 17. mesto med 36 uvrščenimi posadkami. Največ je k temu prispeval Zupančič, ni pa veliko zaostajal tudi Božič, ki se je po dveh letih reaktiviral. Zmagala je posadka vodilnega češkega dirkača Thomasa Engeja v mercedesu CLK. Aleš Bužga je s svojim renaultom meganom nastopil v okviru prvenstva srednjeevropske cone (CEZ) in v generalni razvrstitvi zasedel 27. mesto, medtem ko bo uvrstitev v njegovem razredu v naslednjih dneh objavil avstrijski ÖSK, ki vodi tekmovanje CEZ.