V Sevnici sončno z plohami

Avtomobilizem, Slovenija, Šport

V Sevnici je danes potekala druga letošnja gorsko hitrostna dirke. 70 tekmovalcev, od tega 5 tujih, je ob progo, navkljub spremenljivemu vremenu privabilo lepo število gledalcev. Četudi je med prvo dirko padal dež, pa so…

V Sevnici je danes potekala druga letošnja gorsko hitrostna dirke. 70 tekmovalcev, od tega 5 tujih, je ob progo, navkljub spremenljivemu vremenu privabilo lepo število gledalcev. Četudi je med prvo dirko padal dež, pa so vsi nestrpno pričakovali dvoboje po posameznih razredih. Prvo mesto je na dirki, štela je tudi za FIA challange, osvojil Vladimir Stankovič z dallaro 398, ki je postavil tudi nov slovenski rekord in sicer s časom 2:01,72. Prejšnji slovenski rekord je bil iz leta 1996, postavil pa ga je Stojan Pirjevec. Lastnik absolutnega rekorda pa je še vedno Avstrijec Walter Leitgeb, prav tako ga je postavil leta ’96, danes pa se mu je Slovak Jaroslav Krayci približal na pol sekunde. Kljub najhitrejšemu času dneva, pa je zmaga odšla kot smo že omenili v roke Stankoviča, ki je s svojo formulo 3, ki premore manj moči kot formula 3000 Kraycija, Vladimir je predvsem izkoristil dež v prvi vožnji, ko je slovaka ugnal kar za 9 sekund. Skupno tretji, obenem pa zmagovalec slovenskega prvenstva je Slavko Dekleva (alfa 156 ST). Za zmago se je moral krepko potruditi, saj je še pred zadnjo vožnjo zaostajal za Samom Valantom (fiat punto kit car), na koncu pa je prednost Dekleve znašala dve sekundi. Andrej Skrbinšek, ki je s svojim peugeotom 206 tudi spadal med konkurente za zmago v slovenskem prvenstvu, je moral v tretji vožnji zaradi tehnične okvare odstopiti, pa tudi sicer je v obeh vožnjah za nekaj sekund zaostal tako za Valantom, kakor tudi za Deklevo. Tretji v slovenskem prvenstvu je bil Igor Dekleva (alfa 156), četri Martin Črtalič (ford escort cosw), s petim mestom pa se je ponovno izkazal Aleš Prek (renault clio). Aleš je sicer dosegel do stotinke enak čas kot Avstrijec Walter Struckmann (honda type r). V diviziji I, ter tudi v yugo pokalu j zmaga odšla na obalo, po zaslugi Denisa Saviča. Delo mu je z odstopom olajšal tudi Edo Čuk (škoda favorit), ki je po prvi vožnji zaostajal le nekaj več kot sekundo. Na drugo mesto je tako stopil Jurij Fratina, tretji pa je bil Miha Jezeršek. V Diviziji Ii je prevladoval Igor Dekleva, v Diviziji III pa Aleš Prek. V Diviziji IV je zmagal Andrej Jernejčič (mitsubishi lancer evo V). Zanimivo je bilo tudi v seicento siemens junior pokalu. Suvereno, s prednostjo 7 sekund, je slavila Asja Zupanc, drugi je bil David Kraševec, tretje mesto pa si je v zadnji vožnji privozil Simon Drobnič, ki je s stopničk izrinil Andraža Hribarja. Naslednja gorsko hitrostna dirka bo že prihodnjo soboto na Rogli.