VN Japonske 2012: Vettel zmagal v Suzuki

Avtomobilizem, Formula 1, Šport

Sebastian Vettel iz moštva Red Bull Racing je prepričljivo zmagal v dirki za VN Japonske. S tem se je pet dirk pred koncem letošnjega prvenstva močno približal prvemu mestu v skupni razvrstitvi, saj ima le še štiri točke zaostanka.

Sebastian Vettel iz moštva Red Bull Racing je prepričljivo zmagal v dirki za VN Japonske.

S tem se je pet dirk pred koncem letošnjega prvenstva močno približal prvemu mestu v skupni razvrstitvi, saj ima le še štiri točke zaostanka.

Branilec lanskega naslova svetovnega prvaka je dirko začel s prvega startnega mesta, vodil od starta do cilja in dosegel tudi najhitrejši krog dirke. Vettel je v Suzuki zmagal že tretjič v
štirih letih, skupaj pa je Nemec v formuli 1 osvojil že 24 zmag. Hkrati je bila njegova včerajšnja zmaga tudi 32. zmaga partnerske naveze Red Bull – Renault.

Kimi Räikkönen iz moštva Lotus F1 je s svojim E20 pripeljal v cilj na šestem mestu in s tem osvojil dragocenih osem točk, s pomočjo katerih je ohranil tretje mesto v skupni razvrstitvi
dirkačev – s 37 točkami zaostanka za vodečim Fernandom Alonsom in 33 točkami za Vettlom. Räikkönen, ki je štartal s sedmega mesta, se je uspešno izognil zapletom v prvem ovinku, do katerih je prišlo takoj po startu dirke. Potem se je s Hamiltonom boril za peto mesto in ga naposled izgubil med drugimi postanki v boksih. Räikkönenov moštveni tovariš Romain Grosjean je bil vpleten v nesrečo po startu in je zaradi postanka v boksu zaradi zamenjave prednjega dela dirkalnika že uvodoma zaostal za krog. Kasneje je za udeležbo v nesreči moral opraviti še deset sekunden kazenski postanek v boksu, a se je do zaključnih krogov prebil že na 14. mesto. Krog pred koncem dirke je z izrabljenimi pnevmatikami odstopil.

Moštvo Red Bull Racing je svoje vodstvo v skupni razvrstitvi povečalo na 324 točk, McLaren jih ima 283, Ferrari pa 263. Lotus F1 je z 239 točkami na četrtem mestu, Williams F1 je osmi
s 23 točkami manj od moštva Force India.

Pri Red Bullu se z optimizmom osredotočajo na naslednjo dirko, ki bo že naslednji teden v Južni Koreji.