Rotar sedmi

Avtomobilizem, Slovenija, Šport

Kartist David Rotar bo letošnjo sezono prvič v celoti nastopal v močnejšem razredu ICA 100, zato pa še vedno ostaja zvest ostremu in konkurenčnemu italijanskem prvenstvu, tudi letos pa je član tovarniškega moštva TopKart. Za…

Kartist David Rotar bo letošnjo sezono prvič v celoti nastopal v močnejšem razredu ICA 100, zato pa še vedno ostaja zvest ostremu in konkurenčnemu italijanskem prvenstvu, tudi letos pa je član tovarniškega moštva TopKart. Za letošnjo sezono mladi Ljubljančan namerava odpeljati vsega skupaj 12 karting dirk, prva, bolj kot nekakšen trening, pa je bil na sporedu v začetku februarja na dirkališču v Sarnu. Na tem dirkališču bo namreč konec februarja prva od petih dirk prvenstva Open Masters, zato je bila ta dirka v veliki meri namenjena spoznavanju novega malega dirkalnika in preskušanja motorjev. Na prvi dirki je bilo tudi nekaj smole, David je sicer cel konec tedna uničil dva motorja, moštvo v celoti pa pet, ko je pri prehitevanju na pet mesto zdrsnil s steze, a v finali dirki je David pokazal, kaj zna. Finale je štartal kot enajsti in potem pridobival mesto za mestom in na koncu končal kot osmi. Po tehnični kontroli gokartov pa je komisija diskvalificirala zmagovalca dirke Henkija Waldschmidta (prelahek dirkalnik), tako da je David na koncu dirko uradno končal na sedmem mestu. JB