Tim Novak tretji v skupnem seštevku in prvi med mladinci v pokalu Mitropa

Avtomobilizem, Reli, Šport

Letošnja sezona se je za Tima Novaka in Uroša Ocvirka končala sanjsko, saj sta v mednarodnem pokalu Mitropa osvojila tretje mesto v skupni razvrstitvi, prvo mesto med dirkači do 25 let in prvo mesto med posadkami, ki so nastopile z dirkalniki na prednji pogon. Morala sta priznati premoč le večkratnemu nemškemu prvaku Hermannu Gassnerju v […]

Morala sta priznati premoč le večkratnemu nemškemu prvaku Hermannu Gassnerju v Mitsubishiju Lancerju EVO X in Madžaru Janosu Puskadiju v atraktivni Škodi Fabii S2000, torej bistveno močnejšima dirkalnikoma v primerjavi s slovensko Škodo Fabio R2. Ne glede na to je tretje mesto v skupni razvrstitvi (od 29 uvrščenih!) in prvo mesto med mladinci ter prvo mesto dirkači, ki večinoma nastopajo v dirkalnikih razreda R3 in R2, vrhunski uspeh. »Sezona 2015 se je za naju zaključila z slavnostno podelitvijo pokalov in nagrad za uspehe v pokalu Mitropa. Končni uspeh je res odličen in nad pričakovanji, ki smo jih imeli pred sezono, saj sem bil na koncu sezone 3. generalno, 1. med dvopogonom, 1. med mladimi do 25 let in še Slovenci smo osvojil pokal narodov! Res sem zadovoljen z razpletom, pokazali smo ogromen napredek v hitrosti, zanesljivosti, timskem delu in celotnem pristopu k reliju, na koncu pa so tu še izvrstni rezultati. Imeli smo vzpone in tudi nekaj padcev, ampak želja po zmagovanju in napredovanju je bila vedno prisotna in zato se nismo nikoli ustavili,« je dejal 21-letni Tim.

»V tej sezoni smo poleg prvotnega načrta (Mitropa) izvedli še ogromen projekt nastopa na dirki za svetovno prvenstvo, kar je bila res pika na i. Čeprav se dirka ni izšla po naših pričakovanjih, je bila to nepozabna izkušnja, kjer sem se naučil ogromno novih stvari in upam, da bom lahko čim prej spet del karavane WRC!«

Na koncu se je seveda spomnil tudi tistih, ki so to sanjsko sezono sploh omogočili. »Res bi se rad zahvalil očetu in tudi vsem drugim pokroviteljem, da so mi to omogočili. Velika pohvala gre tudi idrijski ekipi IK Sport, ki je delovala res odlično, dirkalnik Škoda Fabia R2 in vzdušje sta bila vedno super. Prav gotovo pa moram nekaj uspeha pripisati tudi vsem mentorjem iz FIA Academyja, ki so mi pomagali doseči ta kakovosti preskok. Z mislimi smo že v naslednji sezoni. Imamo nekaj zanimivih možnosti za napredovanje, toda zaenkrat ni še nič potrjeno. Bomo pa naše načrte za prihodnjo sezono razkrili zelo kmalu!«