Razočarani Cal Crutchlow

Motociklizem, MotoGP, Šport

Cal Crutchlow zapušča Laguno Seco in se podaja na poletni odmor popolnoma razočaran, po osvojenem samo sedmem mestu na dirkališču Mazda Raceway Laguna Seca.

Dirkač moštva Monster Yamaha Tech 3, je že na kvalifikacijah padel, in tako že dan pred dirko doživel razočaranje. Kvalifikacije je končal na petem mestu, pred dirkačema Yamahe, Jorgem Lorenzom in Honde, Pedroso (Dani).

Na nedeljski dirki pa je slabo štartal, padel v ozadje in nikakor ni dosegel tistega pravega ritma, da bi lahko napredoval boj s hitrejšimi dirkači pred njim. Dirko je končal kot sedmi, kar je letošnji najslabši rezultat za Crutchlowa. Še bolj je razočaranje veliko, da je pred njim dirko končal na šestem mestu poškodovan Lorenzo, katerega nastop na dirki je bil sprva vprašljiv, in pred njim na petem mestu prav tako poškodovan Pedrosa. Vsekakor to ni dobra popotnica za moštvo in dirkača pred dirkaškimi počitnicami in upajmo da bo v drugi polovici sezone nizal rezultate kot smo jih vajeni.

Trenutno se v prvenstvu Crutchlow nahaja s 116 točkami na petem mestu v skupnem seštevku. Pred njim se je pretekli konec tedna uvrstil Valentino Rossi, s 117 točkami na četrto mesto.

Naslednja dirka bo po dolgem premoru 17. – 18. avgusta, na dirkališču v Indianapolisu, na Indianapolis Motor Speedway.

Vir: MotoGP.com