Luka: Naša ekipa uspešno opravila s 4-urno dirko pokala Renault Twingo

Avtomobilizem, Blog, KHD, Šport

Nastopili smo: Grega Premrl, Primož Kavšek, Claudio Krašovec in Luka Gregorič.

V ekipi Pesakrompir Racing, ki nastopa pod okriljem (pa tudi vzdevkom) našega urednika Iztoka Franka, smo več kot zadovoljni po zaključku druge letošnje preizkušnje vztrajnostnega prvenstva pokala Renault Twingo … 🙂

Iztok je za sestavo dirkalnega Twinga, s katerim je nastopala naša ekipa, uporabil “pomoč” platforme za množično zbiranje sredstev Adrifund. Številni, ki so pristopili k projektu, so tako že preizkušali meje dirkalnika v varnih okoliščinah. Tokrat je bil čas za drugo letošnjo preizkušnjo prvenstva 4-urnih vztrajnostnih dirk, ki se odvijajo na dolenjskem poligonu Gaj v Cerkljah ob Krki. A žal ni šlo vse po načrtih …

Tik pred pričetkom dirkaškega vikenda se je Iztok namreč poškodoval. Srčni in dirkam predani vodja ekipe je žal končal v brežiški bolnišnici. A njegova želja je bila, da dirkalnik vendarle zagrmi na dirkališču in nastopi na sledeči 4-urni preizkušnji.

Grega Premrl in Luka Gregorič, ki sva s Twingom že nastopila na prvi dirki sezone, sva dirkaško pomoč dobila z dvema dolenjskima debitantoma – Claudiom Krašovcem ter Primožem Kavškom. Ekipa se je že na sobotnem treningu odlično ujela in pričela s pospešenim pridobivanjem pravih občutkov za volanom tega dirkalnika. Nedeljske dopoldanske kvalifikacije smo po zaslugi najhitrejšega člana ekipe Grege Premrla (lanskega državnega prvaka v reliju med dirkalniki divizije 2) zaključili na osmem mestu izmed štirinajstih ekip. A bili smo odločeni, da na dirki svoje čase še nekoliko izboljšamo, pa četudi gre na tovrstnih preizkušnjah v največji meri za konstatnost in dobre strateške odločitve.

Dirka je za ekipo Pesakrompir minila brez posebnih težav. Z dobrimi in konstantnimi časi krogov pod mejo 1 minute in 16 (ali pa vsaj 17) sekund nam je tako uspelo pridobiti še dve mesti. Dirko smo naposled zaključili kot šesti in se veselili najboljše uvrstitve v letošnji sezoni.

A še bolj kot sama uvrstitev, je bila pomembna misel na Iztokovo čimprejšnje popolno okrevanje. Že v tem trenutku vam prinašamo dobre novice, saj je Iztok brežiško bolnišnico že zapustil. Držimo pesti, da se nam čim prej ponovno pridruži na dirkališču! 🙂

Foto: Davorin Pavlenič