Spet dvojna zmaga Ferrarija

Avtomobilizem, Formula 1, Šport

Michael Schumacher je zmagovalec dirke za VN Bahrajna v Manami, tretje letošnje preizkušnje svetovnega prvenstva formule 1. Tretja dirka letošnje sezone svetovnega prvenstva formule 1 je prinesla malo novega. Še največja popestritev je bila nova…

Michael Schumacher je zmagovalec dirke za VN Bahrajna v Manami, tretje letošnje preizkušnje svetovnega prvenstva formule 1. Tretja dirka letošnje sezone svetovnega prvenstva formule 1 je prinesla malo novega. Še največja popestritev je bila nova steza v Manami, kjer so se dirkači za VN Bahrajna pomerili prvič. Zmagal je tako kot na prvih dveh dirkah svetovni prvak Michael Schumacher, uspeh moštva iz Maranella je potrdil Rubens Barrichello z drugim mestom, na stopničke se je tako kot v Maleziji povzpel še Jenson Button (BAR-Honda). Tudi pri McLarnu ni bilo nič novega, Kimi Raikkokenen je kot ponavadi končal dirko predčasno s pokvarjenim motorjem, do točk pa so privozili še Jarno Trulli (Renault), Takuma Sato (BAR-Honda), Fernando Alonso (Renault) ter Ralf Schumacher (Williams-BMW) in Mark Webber (Jaguar-Cosworth). Ugibanja o tem, kako bo nova steza v puščavi vplivala na dirkalnike in njihovo vzdržljivost, je dopoldne pred dirko popestrilo rahlo deževje, sicer redka izkušnja za domačine v tem delu sveta. Steza je bila tako hladnejša kot med treningi in kvalifikacijami, kar je bila dodatna voda na mlin Ferrarijev v Bridgestonovi obutvi. Še največ dela je imel Schumacher, začel je s prvega mesta, v prvem zavoju, ko je s poznim zaviranjem zaprl moštvenega sotekmovalca, ubranil najboljše mesto ter ga do konca razen za kakšen krog ob postankih ni več spustil iz rok. Ker Barrichello tokrat ni ponovil napake z zadnje dirke, je tudi on na drugem mestu postal neulovljiv za tekmece, ki se jim kaj več od tretjega mesta ni obetalo. Na zadnji stopnički se je večji del dirke držal Juan Pablo Montoya, a so ga tehnične težave v zadnjih krogih upočasnile in tekmeci so ga po vrsti prehitevali, na koncu je izgubil tudi osmo mesto in s tem zadnjo točko, ko ga je v zadnjem krogu prehitel Mark Webber. Tako je z dobro vožnjo do novega tretjega mesta, po Maleziji že drugega v karieri, pripeljal Jenson Button (BAR), uspeh njegovega moštva pa je dopolnil Takuma Sato pa petem mestu. Schumacher je tako precej rutinsko dosegel 73. zmago v karieri. “Prvo in drugo mesto, to je sanjski izid. To je bil zares odličen konec tedna. Največ težav je bilo z ohranjanjem idealne linije. Nisi smel pretiravati, pa tudi ne preveč popuščati,” je Schumacher opisal zmago na novi stezi. To je bila prva dirka v kakšni arabski državi po Maroku leta 1958, ena od posebnosti pa je bilo tudi polivanje zmagovalcev na odru, kjer je šampanjec zamenjala brezalkoholna pijača. Med osmoljenci se zdaj že povsem domače počuti predvsem Kimi Raikkoenen. Potem ko so se v ekipi McLarna odločili, da po menjavi motorja med treningom sploh ne bodo šli v kvalifikacije in je Finec začel z 20. mesta, tudi na dirki ni prišel daleč, saj ga je spet izdal motor, tokrat na spektakularen način z veliko ognja. Skoraj nič bolje se ni godilo njegovemu moštvenemu sotekmovalcu Davidu Coulthardu; pri zadnjem postanku je prišlo do nesporazuma z mehaniki, ki ga niso pričakovali, nato pa je Škotu še odpovedal dirkalnik. Ralf Schumacher je po trčenju s Satom na začetku dirke precej izgubil, nato pa z dobro vožnjo ob koncu napredoval celo med dobitnike točk.

Rezultati (308,769 km, 57 krogov):

1. Michael Schumacher (Nem/Ferrari) 1:28:34,875 (povp. hitrost: 209,143 km/h) 2. Rubens Barrichello (Bra/Ferrari) + 1,367 3. Jenson Button (VBr/BAR-Honda) 26,687 4. Jarno Trulli (Ita/Renault) 32,214 5. Takuma Sato (Jap/BAR-Honda) 52,460 6. Fernando Alonso (Špa/Renault) 53,156 7. Ralf Schumacher (Nem/Williams-BMW) 58,155 8. Mark Webber (Avs/Jaguar-Cosworth) 1 krog 9. Olivier Panis (Fra/Toyota) 1 krog 10. Cristiano Da Matta (Bra/Toyota) 1 krog 11. Giancarlo Fisichella (Ita/Sauber-Petronas) 1 krog 12. Felipe Massa (Bra/Sauber-Petronas) 1 krog 13. Juan Pablo Montoya (Kol/Williams-BMW) 1 krog 14. Christian Klien (Avt/Jaguar-Cosworth) 1 krog 15. Nick Heidfeld (Nem/Jordan-Ford) 1 krog 16. Giorgio Pantano (Ita/Jordan-Ford) 2 krog 17. Gianmaria Bruni (Ita/Minardi-Cosworth) 5 krog

Točkovanje

Vozniki: 1. Michael Schumacher (Nem) 30 2. Rubens Barrichello (Bra) 21 3. Jenson Button (VBr) 15 4. Juan Pablo Montoya (Kol) 12 5. Fernando Alonso (Špa) 11 6. Jarno Trulli (Ita) 11 7. Ralf Schumacher (Nem) 7 8. Takuma Sato (Jap) 4 9. David Coulthard (VBr) 4 10. Felipe Massa (Bra) 1 11. Mark Webber (Avs) 1

Konstruktorji: 1. Ferrari 51 2. Renault 22 3. Williams-BMW 19 4. BAR-Honda 19 5. McLaren-Mercedes 4 6. Jaguar-Cosworth 1 7. Sauber-Petronas 1