Rotar uspešno začel

Avtomobilizem, Slovenija, Šport

Kartist David Rotar je uspešno začel novo sezono v mednarodnem karting prvenstvu Open Masters. Na dirki v italijanskem Sarnu je namreč v težkih razmerah v razredu ICA 100 osvojil odlično četrto mesto med 69 prijavljenimi…

Kartist David Rotar je uspešno začel novo sezono v mednarodnem karting prvenstvu Open Masters. Na dirki v italijanskem Sarnu je namreč v težkih razmerah v razredu ICA 100 osvojil odlično četrto mesto med 69 prijavljenimi dirkači. Cel konec tedna je dirkače spremljalo zelo muhasto vreme, saj se je le-to spreminjalo dejansko iz minute v minuto, zato pogoji za dirkanje niso bili povsem enakovredni za vse dirkače. Vseeno je David svojo nalogo odlično odigral, saj je v finalno dirko štartal kot četrti, potem pa je že napredoval do drugega mesta, a žal so mu nekaj krogov pred koncem popustile pnevmatike, tako da je na koncu tudi dirko končal na četrtem mestu. David je namreč vse treninge odpeljal na mokri stezi, finalna dirka pa je bila na sporedu na suhi, zato so dirkači precej tvegali pri izbiri vrste pnevmatik za finalno dirko. »Glede na lanski začetek sezone in glede na zelo spremenljive vremenske pogoje sem s prvo letošnjo dirko Open Mastersa lahko zadovoljen. Zaradi slabega vremena nismo preskusili novih motorjev, ki jih je pripravila tovarna Comer, tako da sem dirkal z lanskimi motorji, torej imamo vsaj na tem področju še nekaj »rezerve«,« je povedal David. Dirka je bila zelo ostra, saj kar polovica dirkačev v finalu ni videla cilja, mnogi so zleteli s steze, večjih nesreč pa k sreči ni bilo. Zaradi slabega vremena je Davidovo moštvo TopKart odpovedalo testiranja, katera so nameravali odpeljati na drugem dirkališču na jugu Italije, David pa je tako po prvi dirki v skupnem seštevku Open Mastersa na četrtem mestu s 13 točkami. Naslednja Davidova dirka bo 14. marca v Parmi na tradiconalnem Trofeo Margutti.