2. postaja DP SLO: Red Bull Ring

Avtomobilizem, Slovenija, Šport

Po Slovakiaringu je tekmovalce slovenskega krožno-hitrostnega državnega prvenstva in pokala LEMA GP ta vikend čakal že naslednji izziv – nekdanja F1 proga – Red Bull Ring v Avstriji. Zadnji dve leti je bil Red Bull Ring prizorišče uvoda v slovensko prvenstvo, tokrat pa sta se tu odvili tretja in četrta dirka že sedaj napete sezone. […]

Po Slovakiaringu je tekmovalce slovenskega krožno-hitrostnega državnega prvenstva in pokala LEMA GP ta vikend čakal že naslednji izziv – nekdanja F1 proga – Red Bull Ring v Avstriji.

Zadnji dve leti je bil Red Bull Ring prizorišče uvoda v slovensko prvenstvo, tokrat pa sta se tu odvili tretja in četrta dirka že sedaj napete sezone.

V ospredju dogajanja je bil seveda ponovno pokal LEMA GP z osmimi vozniki v zelo izenačenih pokalnih Fiat Grande Puntih. Dirki sta zmagala mlada obetavna voznika, prvo Tržačan Mathias Lodi in drugo slovenski zamejec Andro Pertot, ki je v dopoldanski prvi nedeljski dirki moral odstopiti. Na stopničke sta se ta konec tedna sicer uvrstila še Jure Marinšek in izkušeni as Aleš Bužga. V točkovanju pokala trenutno vodi Lodi pred obetavnim in zanesljivim Klemnom Popitom ter Pertotom. Med novimi vozniki v pokalu se je znašel še Avstrijec Alfred Kramer Jr.

1. dirka Red Bull Ring LEMA GP: 1. Mathias Lodi, 2. Jure Marinšek, 3. Aleš Bužga, 4. Alfred Kramer Jr., 5. Tomaž Trček, 6. Klemen Popit, 7. David Šuster, 8. Andro Pertot, DNF

2. dirka Red Bull Ring LEMA GP: 1. Andro Pertot, 2. Mathias Lodi, 3. Aleš Bužga, 4. Tomaž Trček, 5. Jure Marinšek, 6. Klemen Popit, 7. David Šuster, 8. Alfred Kramer Jr., DNC

V generalni razvrstitvi je kraljeval Zoran Poglajen s pokalnim renault cliom.

Sezona se bo nadaljevala 23. junija na hrvaškem Grobniku, nakar bo sledil premor do 25. avgusta, ko bo ponovno organizirana dirka na slovaškem Slovakiaringu. Sezona se bo zaključila na madžarskem Panoniaringu 6. oktobra.