David štirinajsti na »Marguttiju«

Avtomobilizem, Slovenija, Šport

Na tradicionalni dirki kartistov Trofeo Andrea Margutti v italijanski Parmi je slovenski predstavnik David Rotar končal na 14. mestu, na katero se je v Davidovem razredu ICA 100 prijavilo 75 dirkačev (vsega skupaj je bilo…

Na tradicionalni dirki kartistov Trofeo Andrea Margutti v italijanski Parmi je slovenski predstavnik David Rotar končal na 14. mestu, na katero se je v Davidovem razredu ICA 100 prijavilo 75 dirkačev (vsega skupaj je bilo v treh razredih prijavljeno 205 dirkačev iz 32 držav). Finalno dirko je David začel kot šestnajsti in jo, potem, ko se je prebil že na deseto mesto, končal na štirinajstem mestu od 34 dirkačev, kolikor se jih je uvrstilo v finalno dirko. Z rezultatom mladi Ljubljančan ni bil zadovoljen: »V kvalifikacijskih vožnjah sem napravil napako pri nastavitvi vplinjača in pri tej konkurenci se vsaka najmanjša napak zelo pozna pri končni uvrstitvi. Fantje takoj izrabijo napako drugega in naj sem se potem še tako trudil nisem mogel v celoti nadoknaditi zaostanka.« Poleg tega je dirkačem zopet ponagajalo vreme, saj je bilo dokaj hladno in je bila zato pravilna nastavitev gokarta in izbira pnevmatik še toliko težja. Pred štartom finalnih voženj so se vsi udeleženci z minuto molka spomnili mladega dirkača Andree Marguttija, ki je na tej stezi pred šestnajstimi leti v nesreči izgubil življenje, z minuto molka pa so se poklonili tudi žrtvam terorističnega napada v Madridu pred nekaj dnevi, saj je na tej dirki nastopilo tudi veliko španskih dirkaških talentov. Naslednja dirka za Davida Rotarja bo 28.3. (druga dirka prvenstva Open Masters) na stezi v Lonatu pri Gardskem jezeru. Pred tem ga čaka še testiranje, na katerem bodo preskusili nov Comerjev motor, poleg tega pa bo na stezi v Varanu pri Parmi zopet preskusil dirkalnik formule renault monza.