Prvi trening sezone 04 Ferrariju

Avtomobilizem, Formula 1, Šport

Aktualni svetovni prvak Michael Schumacher in moštveni kolega Rubens Barirchello sta prvi dan sezone 2004, na prvem prostem treningu na dirkališču Albert Park v avstralskem Melbourneu »povozila« vso konkurenco in končala trening na prvih dveh…

Aktualni svetovni prvak Michael Schumacher in moštveni kolega Rubens Barirchello sta prvi dan sezone 2004, na prvem prostem treningu na dirkališču Albert Park v avstralskem Melbourneu »povozila« vso konkurenco in končala trening na prvih dveh pozicijah. Čeprav je še prezgodaj napovedovati ali je skrivnost v Ferrarijevem novem dirkalniku F2004, ali so za prednost pred konkurenti »krive« popolnoma nove Bridgestonove pneumatike. Vsekakor pa se moštva, ki vozijo na Michelinkah morajo vprašati kje bodo v soboto na kvalifikacijah nadoknadili dobro sekundo zaostanka pred svetovnimi prvaki. M. Schumacher je v prvi polovici drugega prostega treninga dosegel čas 1.24:718 in moštvenega kolega prehitel za 0.108 sekunde. Med ostalimi moštvi so se najbolje odrezali pri Renaultu z Jarnom Trullijem na tretjem mestu že z 1.039 sekunde zaostanka. Fernando Alonso je že v začetku prostih treningov odpeljal nekaj zelo hitrih krogov in na koncu zaostal za moštvenim kolegomTrulijem za slabo desetinko. Četrti čas dneva je postavil Jenson Button z BAR Hondo, kljub odličnemu času pa je moral zaradi tehnične okvare parkirati svoj dirkalnik ob progi. Takuma Sato prav tako voznik moštva BAR Honda je dolgo držal sedmi čas treninga, vendar pa ob koncu pristal na dvanajstem, saj ga je ob koncu dneva prehitelo kar nekaj dirkačev. Prav gotovo imajo razlog za razočaranje pri BMW-Williamsu z voznikoma Ralfom Schumacherjem in Juanom Pablom Montoyo, saj so po časih zaostali za Renaultom in končali dan na šestem in sedmem mestu. Oba dirkača sta preživela nekaj časa na travi, Montoya pa se je enkrat tudi zavrtel. Podobno se je godilo tudi McLarenu. Boljši je bil David Coulthard, ki je postavil osmi čas, Kimi Raikkonen pa je bil kar za 0.4 sekunde v zaostanku za moštvenim kolegom. Domačin Mark Webber je v prvem delu domači publiki dal razlog za veselje, ko je v prvem delu treninga s svojim Jaguarjem postavil peti čas. Tudi v drugem delu je Australcu kazalo dobro, a je vseeno končal na devetem mestu, ko ga je v zaključnem delu dneva prehitelo nekaj dirkačev. Drugi Jaguarjev dirkač, novinec Christian Klein je odpeljal veliko krogov, a je lahko dosegel le sedemnajsti čas treninga, ter bil hitrejši vsaj od testnega voznika Bjorna Wirdheima. Sauberjeva dirkača Giancarlo Fisichella in Felipe Massa sta dosegla enajsti in trinajsti čas. Toyoti nastop kljub zelo optimističnim napovedim ni bil prepričljiv, saj je Cristiano da Matta trening končal z nič kaj spodbudnim šestnajstim časom, moštveni kolega Olivier Panis je končal še dve mesti za njim. Hladen tuš za oba pa je bil štirinajsti čas testnega voznika Rikarda Zonte. Jordan in Minardi sta zaostala za vsemi. Že jutri ob 4.00 po našem času, ko si bomo kvalifikacijski trening lahko ogledali tudi v živo na Pop tv, bomo izvedeli kaj pomenijo današnji rezultati in za kakšno taktiko so se odločila moštva pred prvo dirko, ki bo za najbolj zagrete na sporedu že ob 3.30 v nedeljo v živo na Pop tv, zaspanci pa si lahko ogledajo ponovitev ob 8.00 uri.