Poglajen in Bužga slavila na Slovaškem

Avtomobilizem, Slovenija, Šport

Med 23. in 25. avgustom 2013 so se slovenski tekmovalci drugič letos zbrali na slovaškem dirkališču Slovakiaring. Dve dirki sta bili najverjetneje tudi odločilni v boju za naslov državnega prvaka.

Vikend sta zaznamovala Zoran Poglajen v generalni razvrstitvi odprtega državnega prvenstva v krožno-hitrostnih dirkah s pokalnim Renault Clio Cup nove generacije in Aleš Bužga v atraktivnem pokalu LEMA GP.

slovakiaring avgust 2013

Prva dirka vikenda, ki je potekala že v soboto, se je pričela na rahlo razmočeni stezi. V generalni razvrstivi je zmagal Zoran Poglajen, za njim so se zvrstili mladi in obetavni Jure Marinšek, novinka na krožnih dirkah Simona Premrl in David Šuster. Željko Čumurdžić je žal v četrtem krogu zaključil s svojim nastopom. Vsi razen Davida, ki nastopa z Alfo Romeo 156, so nastopili s pokalnim Cliom Cup. V pokalu LEMA GP je z majhnim Fiatom Grande Puntom zmagal Aleš Bužga pred Luko Glazerjem in Androm Pertotom, sledili pa so Samo Golob, Tomaž Trček, Matthias Lodi in Klemen Popit.

Druga dirka vikenda je bila na sporedu v nedeljo, ko se je le ta zaključila za varnostnim avtomobilom. Tudi tokrat je v “generalcu” zmagal Zoran Poglajen, sledili so Jure Marinšek, Željko Čumurdžić, Simona Premrl in David Šuster. V Pokalu LEMA GP je še drugič slavil Aleš Bužga pred Luko Glazerjem in Androm Pertotom, sledili so Samo Golob, Matthias Lodi in Tomaž Trček. Klemen Popit je moral zaradi tehničnih težav odstopiti.

Dirka, predvidena 5. in 6. oktobra, na madžarskem Panoniaringu je po besedah direktorja za krožno-hitrostne dirke pri AŠ 2005, Draga Božiča, odpadla. V kolikor ne bo nadomestne prireditve smo s tem že dobili dva prvaka nova prvaka. Zoran Poglajen je osvojil naslov državnega prvaka v krožnih dirkah Republike Slovenije in Mattthias Lodi v pokalu LEMA GP. Najuspešnejši mladi voznik do 21 let na krožnih dirkah je v letošnji sezoni postal Tomaž Trček.

TRENUTNA RAZVRSTITEV V DP SLO:

1. Zoran Poglajen 705, 2. Matthias Lodi 568, 3. Tomaž Trček 542, 4. Aleš Bužga 454, 5. Andro Pertot 453, 6. David Šuster 447, 7. Klemen Popit 442 … (Uvrščenih 12 dirkačev)

TRENUTNA RAZVRSTITEV V POKALU LEMA GP:

1. Matthias Lodi 330, 2. Tomaž Trček 316, 3. Andro Pertot 275, 4. Aleš Bužga 268,5. Klemen Popit 239, 6. Jure Marinšek 101, 7. David Šuster 96 … (Uvrščenih 9 dirkačev)