VN ZDA 2012: Hamilton zmagovalec

Avtomobilizem, Formula 1, Šport

Red Bull Racing je z motorji Renault že tretjič zapored osvojil naslov svetovnega prvaka formule 1 med konstruktorji, a zmaga je šla v roke McLarnovemu vozniku Lewisu Hamiltonu. Sebastian Vettel je z osvojenim drugim mestom v dirki za VN ZDA dokončno zagotovil naslov svetovnega prvaka med konstruktorji partnerski navezi Red Bull Racing – Renault.

Red Bull Racing je z motorji Renault že tretjič zapored osvojil naslov svetovnega prvaka formule 1 med konstruktorji, a zmaga je šla v roke McLarnovemu vozniku Lewisu Hamiltonu.

7BA5B3A8-323F-11E2-A32E-E7A465B94067Sebastian Vettel je z osvojenim drugim mestom v dirki za VN ZDA dokončno zagotovil naslov svetovnega prvaka med konstruktorji partnerski navezi Red Bull Racing – Renault. Ta izid zagotavljajo letošnji dosežki Sebastiana Vettla in Marka Webbra, ki sta doslej v sezoni 2012 skupaj osvojila 440 točk, sedem zmag, osem prvih startnih mest in sedem najhitrejših krogov dirke. Letošnji naslov konstruktorskega svetovnega prvaka je hkrati že enajsta takšna lovorika za Renault.

Začetek partnerstva Red Bull Racing – Renault sega v začetek leto 2007, ko so v dirkalnik moštva Red Bull Racing prvič vgradili Renaultov 2,4-litrski V8 motor RS27 iz Viry-Châtillona. Prva uvrstitev na stopničke je bila dosežena že v krstni sezoni, prva zmaga naveze Red Bull Racing – Renault pa leta 2009 v dirki za VN Kitajske. Odtlej je motor RS27 dirkalnike Red Bull pognal do skupno 34 zmag, treh naslovov svetovnega prvaka med konstruktorji in v dobrih petih letih do skupaj kar 1.794,5 točke za svetovno prvenstvo.

Carlos Ghosn, predsednik in generalni direktor Renaulta je dejal: “Ekipama Renault Sport F1 in Red Bull Racing za najnovejši uspeh čestitam tako v imenu Renaulta kot tudi vseh naših zaposlenih. Enajst naslovov konstruktorskih svetovnega prvaka formule 1 v le nekaj več kot 35 letih sodelovanja Renaulta v tem športu je pomemben dosežek.”

Ta rezultat potrjuje pravilnost odločitve Renaulta, da se vrne med dobavitelje motorjev formule 1 in zagotavlja dodatno motiviranost pri doseganju novih ciljev: nadaljnjih uspehov v formuli 1 in pripravah na uvedbo novih predpisov za motorje v letu 2014.

Tretje mesto je na VN ZDA osvojil Španec Fernando Alonso, ki je s tem podaljšal upe Ferrarijevih privržencev, da osvoji naslov prvaka na zadnji dirki VN Brazilije, ki bo že ta vikend.