VN Singapurja 2012: zmaga Vettlu pod žarometi

Avtomobilizem, Formula 1, Šport

Sebastian Vettel je dosegel svojo drugo zaporedno zmago v navdušujoči dirki po osvetljenih avenijah Singapurja. Lanski svetovni prvak je zmagal s prednostjo 8,9 sekunde pred Jensonom Buttonom, Fernando Alonso pa je bil tretji.

Sebastian Vettel je dosegel svojo drugo zaporedno zmago v navdušujoči dirki po osvetljenih avenijah Singapurja.

Lanski svetovni prvak je zmagal s prednostjo 8,9 sekunde pred Jensonom Buttonom, Fernando Alonso pa je bil tretji, kar pomeni, da bo zaključek svetovnega prvenstva s šestimi preostalimi dirkami še zelo vznemirljiv. Z zmago v Singapurju se je Vettel v skupni razvrstitvi prebil na drugo mesto in svoj zaostanek za vodilnim Fernandom Alonsom zmanjšal na 29 točk.

Vettlov moštveni tovariš Mark Webber je dirko končal na desetem mestu, saj sta njegovo strategijo skazila dva posega varnostnega avtomobila – prvikrat potem, ko je v 30. krogu Narain Kartikejan trčil v ograjo, in drugič po trčenju Michaela Schumacherja v dirkalnik Jean-Erica Vergna v 38. krogu. Webber je bil po dirki kaznovan z 20 sekundami pribitka in zaradi tega uradno uvrščen na 11. mesto.

Z zmago v Singapurju je moštvo Red Bull Racing v skupni razvrstitvi konstruktorjev svoje vodstvo pred McLarnom povečalo za 7 točk. Ferrari je tretji z 245 točkami, Lotus F1 pa z 231 točkami nima veliko zaostanka. V skupni razvrstitvi še vedno vodi Alonso s 194 točkami pred Vettlom, ki jih ima 165, in Räikkönenom (149). Hamilton (142) je zdrsnil na četrto mesto, peti pa je Webber (132).

Rémi Taffin, vodja operacij Renault Sport F1 na dirkališčih: “Sebastianu in moštvu Red Bull Racing čestitamo za povratek na najvišjo stopničko na tej ulični stezi. Od dirke za VN Italije sta naši ekipi v Viryju in Milton Keynesu trdo delali, zato sta osvojena zmaga in zmanjšanje zaostanka v razvrstitvi dirkačev čudovit skupen dosežek. Dvojna uvrstitev moštva Lotus F1 in deseto mesto Marka Webbra (pred kaznijo) pomeni, da so bili med prvo deseterico štirje dirkači z motorji Renault, kar je zelo dobrodošel izid. Kljub temu moramo ostati popolnoma osredotočeni na preostalo delo, da bi v ključnem delu sezone zagotovili popolno zanesljivost in kar največjo konkurenčnost pri vseh naših partnerjih. Moštvo Williams je imelo težavno dirko, ki se je končala z razočaranjem zaradi dvojnega odstopa. Pastor je bil ves konec tedna zelo dober in kazalo je, da bo dosegel odličen rezultat, Bruno pa je med dirko, ki jo je začel z 22. startnega mesta, lepo napredoval. Na žalost je Caterham zaradi dosežka moštva Marussia v zadnji dirki zdaj v skupni razvrstitvi zdrsnilo na 11. mesto. V sodelovanju z njimi si bomo seveda močno prizadevali, da se v naslednjih dirkah moštvo vrne na svoje staro mesto na lestvici.”