VN Kitajske 2012 prvič Rosbergu

Avtomobilizem, Formula 1, Šport

Mercedesov voznik finskih korenin Nico Rosber je na nedeljski dirki VN Kitajske kočno prvič slavil svojo zmago v prvenstvu F1. Britanec Jenson Button, ki bi ga lahko prehitel obžaluje počasni tretji postanek v boksih.

Mercedesov voznik finskih korenin, Nemec Nico Rosberg, je na nedeljski dirki VN Kitajske kočno prvič slavil svojo zmago v prvenstvu F1.

7FE8B8D4-87A4-11E1-ABDB-4FAE65B94067Britanec Jenson Button, ki bi lahko prehitel Rosberga obžaluje počasni tretji postanek v boksih, ki ga je stal možnosti boja za zmago. Medtem ko je njegov moštveni kolega Lewis Hamilton v moštvu McLaren zadovoljen s svojimi konstantnimi predstavami, saj trenutno po treh dirkah zaseda prvo mesto v točkovanju, kljub temu, da letos še ni osvojil zmage. Na dirki je odstopil le Nemec Michael Schumacher. McLarnova voznika sta popeljala svoje moštvo tudi na prvo mesto med ekipami, Red Bull je drugi in tretji Ferrari.

Točk še niso osvojili vozniki treh ekip, Marussia, Catherman in HRT. Po treh dirkah točk ni osvojilo še sedem voznikov, med njimi je tudi Ferrarijev voznik Felipe Massa.

Naslednja dirka bo na sporedu 22. aprila 2012 v Bahrainu, v kolikor ne bo odpadla zaradi nemirov.

V kolikor se bo sezona nadaljevala v tem trendu lahko pričakujemo morda še četrtega zmagovalca? Prve tri dirke so si razdelili vozniki treh različnih moštev; Button, Alonso in Rosberg.