VN J. Koreje 2012: Vettel prevzel vodstvo

Avtomobilizem, Formula 1, Šport

Sebastian Vettel je od starta do cilja popolnoma obvladoval dirko za VN Južne Koreje, osvojil že tretjo zaporedno zmago in z njo s šestimi točkami prednosti povedel v skupni razvrstitvi za SP dirkačev. Vettel je v cilj pripeljal 8,2 sekunde pred Markom Webbrom.

Vettel je s svojim Red Bull – Renaultom v cilj pripeljal 8,2 sekunde pred moštvenim tovarišem Markom Webbrom, ki je bil drugi. Vettel je z zmago seštevek vseh zmag motorjev Renault v formuli 1 dvignil na 149.

E2A91016-16CB-11E2-B3BD-E7A465B94067

Moštvo Red Bull Racing je svoje vodstvo v skupni razvrstitvi konstruktorjev še povečalo na 367 točk pred Ferrarijem z 290, McLarnom z 284 in Lotusom z 255 točkami.  Williams je na osmem, Caterham pa na 11. mestu. V skupni razvrstitvi dirkačev vodi Vettel z 215 točkami pred Alonsom z 209, Räikkönenom s 167, Hamiltonom s 153 in Webbrom s 152 točkami.

Rémi Taffin, vodja operacij Renault Sport F1 na dirkališčih: “Po osvojitvi 200. prvega startnega mesta z Markom je bil minuli konec tedna tudi v celoti za Renault zelo dober, je pa vsekakor plod trdega dela. Dvojna zmaga Red Bulla je bila morda videti lahka, vendar je bilo treba zelo skrbno uravnavati krmiljenje motorjev, še posebno proti koncu dirke, ko so se pnevmatike zelo naglo obrabljale. Prevzem vodstva v skupni razvrstitvi dirkačev in povečanje vodstva v razvrstitvi moštev je dobro, vendar se zadeve lahko kaj hitro zasukajo. Zato bomo tako na dirkališčih kot tudi v Viryju ostali osredotočeni na zagotavljanje zanesljivosti in zmogljivosti tudi v zadnjih štirih dirkah sezone. Tudi Lotus je dosegel dobro dvojno uvrstitev med dobitnike točk, kar pomeni, da smo imeli v prvi deseterici štiri motorje Renault. Z moštvom smo ta konec tedna uspešno sodelovali pri optimizaciji izpušnega sistema Coanda, ki so ga vgradili v Kimijev dirkalnik. To terja nov niz krmilnih programov in nastavitev motorja, a smo na tem področju lepo napredovali. Do naslednje dirke bomo vse skupaj lahko še dodatno optimizirali, da bi bili še bližje uvrstitvi na stopničke. Moštvi Williams in Caterham sta imeli težak konec tedna, a bomo v dvotedenskem premoru do naslednje dirke z njimi delali na tem, da bodo v Indiji lahko dosegli več.”

28. oktobra se sezona nadaljuje v Indiji.