Liber najhitrejši na treningih GHD Lučine

Avtomobilizem, Slovenija, Šport

77 dirkačev je danes opravilo z vsaj eno trening vožnjo na gorsko-hitrostni dirki Lučine. Najuspešnejši med vsemi je bil lanski zmagovalec Federico Liber. Liber je postavil najboljši čas treningov 2.07.65 in s tem pokazal odlično formo, saj se je že močno približal svojemu lanskemu najboljšemu času, ki je znašal 2.07.13. Drugo mesto je pripadlo Vaclavu […]

77 dirkačev je danes opravilo z vsaj eno trening vožnjo na gorsko-hitrostni dirki Lučine. Najuspešnejši med vsemi je bil lanski zmagovalec Federico Liber.

Liber je postavil najboljši čas treningov 2.07.65 in s tem pokazal odlično formo, saj se je že močno približal svojemu lanskemu najboljšemu času, ki je znašal 2.07.13. Drugo mesto je pripadlo Vaclavu Janiku, tretje pa Tizianu Rivi. Za italijanskim dirkačem sta oba zaostala že več kot sekundo in pol. Verjetno nekoliko manj zmogljiva formula Gloria C8F Liberju ne bo dopuščala, da bi se lahko morda jutri celo približal rekordu proge, ki si ga od leta 2012 lasti njegov rojak Denny Zardo in znaša 2.04.17.

Federico Liber - Formula Gloria C8F

Federico Liber – Formula Gloria C8F

Med tekmovalci v slovenskem državnem prvenstvu bo jutri, kot kaže, v generalni razvrstitvi zelo težko premagati Matevža Boha, ki je bil tudi najvišje uvrščen med slovenskimi dirkači (drugo in tretje uvrščeni Ivič in Marc zaostajata približno 8 sekund). Preostale divizije so na treningih dobili Denis Savič (1. div.), Rok Vidmar (2. div.) in Aleš Prek (3. div.).