Hlad tik pod vrhom, Štern na vrhu

Motociklizem, Šport

Na VN Evrope v razredu supermoto so slovenski motoristi minuli konec tedna igrali vidne vloge. Aleš Hlad (Sitar Dunlop) je na uvodni preizkušnji za SP v kraljevski kategoriji S1 zasedel skupno 4. mesto, potem ko…

Na VN Evrope v razredu supermoto so slovenski motoristi minuli konec tedna igrali vidne vloge. Aleš Hlad (Sitar Dunlop) je na uvodni preizkušnji za SP v kraljevski kategoriji S1 zasedel skupno 4. mesto, potem ko je prvo vožnjo končal na 3., drugo pa na 6. mestu. »Tudi v drugo bi bil lahko med najboljšo trojico, če ne bi sredi dirke padel,« je omenil lanski evropski prvak Hlad. Vzporedno s SP pa je bila v Italiji tudi uvodna letošnja preizkušnja za EP do 450 ccm, na kateri je blestel Beno Štern (AMD Domžale), ki je v svojo korist odločil obe dirki. Uroš Nastran (Sitar Dunlop) je zasedel 3. in 4. mesto, Rok Mihelčič (AMD Lukovica) pa 4. in 6. mesto.