Znani pokalni zmagovalci v motokrosu

Motociklizem, Šport

Poligon v Dolini pod Kalom je bil prizorišče zaključnih bojev za slovenski pokal v motokrosu, ki nosi ime po glavnem sponzorju in brez dvoma podjetju, ki v Sloveniji največ vlaga v motokors in nasploh v…

Poligon v Dolini pod Kalom je bil prizorišče zaključnih bojev za slovenski pokal v motokrosu, ki nosi ime po glavnem sponzorju in brez dvoma podjetju, ki v Sloveniji največ vlaga v motokors in nasploh v moto šport. Podjetje Akrapovič opremlja z izpuhi večino slovenskih voznikov v moto športu in prava sreča je, da so se na pobudo Boštjana Kermavnerja odločili za pokroviteljstvo nad pokalnim tekmovanjem.

Polovica zmagovalcev je bilo sicer znanih že pred zadnjo dirko, vendar je bilo kljub temu zelo zanimivo, saj smo videli kar nekaj eksperimentov. Domači gledalci so bili najbolj veseli uspeha Damjana Smrekarja, ki mu je za osvojitev naslova manjkalo samo 6 točk, vendar je poškodba Tonija Muleca rešila vse dileme že pred dirko samo. Veselje je dopolnil Rok Virant z naslovom v R2 do 85 ccm. V odprtem razredu smo videli več kot uspešen nastop Roka Cajzeka na Husquarni, ki se očitno pripravlja na prestop v najvišji razred. Z zmago je najavil kandidaturo za visoka mesta v naslednji sezoni. Sicer pa so konkurenco v tem razredu krojili veterani, ki izkazujejo veliko voljo do tekmovanja in so brez dvoma gonilna sila pokalnega tekmovanja. Najhitrejši je bil ponovno Boris Cerar. Pokalni prvaki za leto 2005 so tako postali: Matevž Jerebic, Jan Koren, Rok Virant, Jure Fortuna, Borut Koščak, Damjan Smrekar, Jernej Bogataj, Janez Juhant, Martin Podgornik in Miha Špindler. Škoda, da je ob koncu dež preprečil slavje po zares lepo izvedeni dirki.

Rezultati:

Odprti razred R1: 1. Boris Cerar 37, 2. Goran Galunič 32, 3. Marko Škarja 25.

Skupno : 1. Miha Špindler 258, 2. Boris Cerar 238, 3. Goran Galunič 199.

Odprti razred R2: 1. Martin Podgornik 34, 2. Franci Rogelj 31, 3. Miran Jezovšek 28.

Skupno : 1. Martin Podgornik 288, 2. Emil Vettorazzi 222, 3. Miran Jezovšek 208.

Do 125 ccm R1: 1. Klemen Gerčar 33, 2. Rok Cajzek 32, 3. Damjan Smrekar 30.

Skupno : 1. Damjan Smrekar 253, 2. Aleksander Žafran 229, 3. Toni Mulec 219.

Do 125 ccm R2: 1. Borut Koščak 40, 2. Tadej Koščak 34, 3. Dejan Podgornik 30.

Skupno : 1. Borut Koščak 315, 2. Tadej Koščak 242, 3. Dejan Podgornik 235.

Do 85 ccm R1: 1. Jure Fortuna 40, 2. Peter Tadič 32, 3. Deni Ušaj 28.

Skupno : 1. Jure Fortuna 292, 2. Deni Ušaj 263, 3. Dejan Piber 261.

Do 85 ccm R2: 1. Rok Virant 40, 2. Jani Perovšek 34, 3. Nejc Gličvert 30.

Skupno : 1. Rok Virant 320, 2. Guido Štraus 258, 3. Jani Perovšek 237.

Veterani R1: 1. Janez Juhant 40, 2. Andrej Rus 32, 3. Igor Pancar 32.