GHD: Državni prvak Boh, Zajelšnik odlično na Mastersu

Avtomobilizem, GHD, Slovenija, Šport, Top

Z dirko v Čedadu, se je končala nova sezona slovenskega državnega prvenstva v gorsko-hitrostnih dirkah. Naslov državnega prvaka v generalni razvrstitvi je prvič v karieri osvojil Matevž Boh, ki je bil letos z Mitsubishi Lancerjem EVO IX skupine E1 neulovljiv za vse tekmece. Edini, ki je pred dirko v Čedadu imel še teoretične možnosti, da […]

Z dirko v Čedadu, se je končala nova sezona slovenskega državnega prvenstva v gorsko-hitrostnih dirkah. Naslov državnega prvaka v generalni razvrstitvi je prvič v karieri osvojil Matevž Boh, ki je bil letos z Mitsubishi Lancerjem EVO IX skupine E1 neulovljiv za vse tekmece. Edini, ki je pred dirko v Čedadu imel še teoretične možnosti, da ga premaga je bil Peter Marc, ki pa je odstopil že v prvi vožnji. Boh zato ni pretirano pritiskal na plin in na dirki, ki jo je prvič letos “med Slovenci” dobil Aleš Prek zasedel tretje mesto. Skupni zmagovalec dirke je bil Italijan Giorgio Venica s formulo Lola B99/50.

Državni prvak 2014: Matevž Boh

Najtesnejši zasledovalec Preka na italijanski dirki je bil tokrat njegov konkurent za naslov pokalnega prvaka v diviziji 3 Michele Mancin s Citroën Saxojem skupine A. Če je bivši evropski prvak (letos sicer za volanom Honde Civic Type R skupine A) za Italijanom v prvi vožnji še zaostal za dve desetinki, je v drugo za več kot 2 sekundi izboljšal svoj čas in dobil dirko, s tem pa tudi boj v diviziji 3. Za njima je dirko končal Matevž Boh, četrto mesto pa je osvojil, že prej okronani prvak divizije 2Rok Vidmar (Renault Clio Cup).

V diviziji 1 se je troboj za naslov državnega prvaka Prelc-Savič-Jurak že v prvi vožnji, po odstopu Denisa Saviča, spremenil v dvoboj, ki ga je sicer dobil Gregor Jurak, a mu to zaradi prevelike prednosti Andreja Prelca ni zadostovalo za prvi naslov. Za voznika iz Famelj je to drugi zaporedni naslov državnega prvaka v slovenski najštevilčnejši diviziji.

V spodnjem videu si lahko ogledate “onboard” posnetek vožnje zmagovalca dirke Giorgia Venice:

Ob dirki v Čedadu je potekal tudi evropski gorsko-hitrostni Masters, ki ga je gostil Eschdorf v Luksemburgu. Na njem se je zbrala vsa smetana evropskega gorsko-hitrostnega dirkanja, vključno z evropskim prvakom Simonejem Faggiolijem. Posebnost dirke, ki je bila v prvi vrsti namenjena promociji gorsko-hitrostnih dirk je bila, da je bila sicer daljša tekmovalna proga, zaradi nastopanja tudi britanskih tekmovalcev, kateri nastopajo na izjemno kratkih stezah, skrajšana na slaba 2 kilometra.

Spektakel v Luksemburgu je ponudil izjemno napet boj za zmago, v katerem pa je bil Faggioli prvič letos poražen. Dirko, ki je bila sredi tretje vožnje zaradi slabih razmer prekinjena je dobil 29-letni Francoz Nicolas Schatz z Normo M20 FC, ki pod pokrovom skriva 4-litrski BMW-jev agregat. Drugo mesto je osvojil Britanec Scott MoranGouldom GR61X-NME, tretje pa Švicar Eric BerguerandLolo B99-Cosworth. Faggioli je na koncu zasedel “le” 5. mesto. Slovenijo je zastopal le Patrik Zajelšnik, ki je v izjemni konkurenci uspel osvojiti odlično 13. mesto. V konkurenci turnih avtomobilov, se je za najhitrejšega evropskega dirkača izkazal Nemec Herbert StolzPorschejem 935 DP2. Na dirki je bilo razpisano tudi tekmovanje narodov (“Nations Cup”), zmagovalci pa so postali Italijani v postavi Simone Faggioli, Omar Magliona, Christian Merli in Fausto Bormolini pred Švicarji in Avstrijci.