Faggioli tudi v Buzetu do novega rekorda

Avtomobilizem, Slovenija, Šport

Italijanski as Simeone Faggioli je tudi v Buzetu pričakovano premagal vso konkurenco in ob zaključku sezone izboljšal še en rekord. Nova rekordna znamka sedaj znaša 2:11,661 (prejšnja – 2:11,858). Najvišje uvrščeni slovenski tekmovalec je bil Marjan Smrdelj na 6. mestu, zmago v slovenskem državnem prvenstvu pa je letos prvič slavil Milan Bubnič. Čeprav je kazalo, […]

Čeprav je kazalo, da bo v Buzetu celotno tekmovanje zaznamoval dež, so se na koncu dirkači z mokro podlago spopadli le na prvem treningu. Faggioli (Norma M20 FC) je bil najhitrejši prav v vseh štirih vožnjah in suvereno ponovno slavil v Buzetu, kar je zanj odlična popotnica za edino preostalo letošnjo dirko na evropskem nivoju – gorsko-hitrostni “Masters” v Luksemburgu, ki bo na sporedu čez tri tedne. Drugo mesto je zasedel lanski zmagovalec Miloš Beneš (Osella FA30), tretje pa Fausto Bormolini (Reynard K02). V skupini 1 evropskega prvenstva je bil pred domačimi gledalci najboljši lanski evropski prvak Tomislav Muhvić (Mitsubishi Lancer EVO IX).

V Buzetu kot vsako leto ni manjkalo atraktivnih dirkalnikov

V konkurenci turnih avtomobilov je bil tako kot v Ilirski Bistrici najhitrejši Avstrijec Karl Schagerl (VW Golf Rallye TFSI-R), ki je svojega najbližjega zasledovalca Dana Michla v Lotusu Evori ugnal kar za dobrih 6 sekund.

Karl Schagerl - VW Golf TFSI-R

Karl Schagerl – VW Golf TFSI-R

Predzadnja dirka slovenskega državnega prvenstva je minila v znamenju dvoboja Bubnič-Boh. Boh (Mitsubishi Lancer EVO IX) je prvo vožnjo dobil z naskokom slabe sekunde, nato pa v drugi naletel na težave in za Bubničem (Lancia Delta Integrale) zaostal skoraj 8 sekund. Vseeno je bilo to dovolj za drugo mesto, s katerim je pred zadnjo dirko prednost pred Petrom Marcem z Mitsubishijem skupine N (v Buzetu je bil 4.) povečal na 14 točk. Med Boha in Marca se je vrinil še Aleš Prek (Honda Civic Type R).

Prva letošnja zmaga za Bubniča

Prek je s tem dobil tudi dirko divizije 3 slovenskega državnega prvenstva. Na drugem mestu je ugnal Micheleja Mancina (Cirtoën Saxo VTS), ki bo imel tako v Čedadu pred njim le 3 točke naskoka. Tretje mesto na dirki 3. divizije je osvojil Matej Grudnik (Renault Twingo R2), ki je v tesnem boju uspel premagati Alojza Udovča (Renault Clio R3).

Edina divizija, kjer že imamo prvaka pa je 2., kjer je dirko ponovno dobil Rok Vidmar (Renault Clio III Cup) in s tem tekmecem pred zadnjo dirko že pobegnil na neulovljivo prednost. V Buzetu sta se mu najbolj približala Tilen T. Pogačar (VW Golf I) in Primož Kostajnšek (Škoda Felicia Kit Car), ki se bosta (če bosta seveda nastopila) v Čedadu udarila za 2. mesto v diviziji.

Odstop Andreja Prelca (Suzuki Swift GTI), ki bi v Buzetu lahko že osvojil naslov prvaka divizije 1, možnosti tako še vedno pušča Denisu Saviču (MG ZR 105) in Gregorju Juraku (Suzuki Swift GTI). V Čedadu bomo očitno priča troboju me omenjenimi dirkači, v Buzetu pa je vse tri premagal Daniele Trani, ki je ponovno sedel v zmagovitega Citroëna AX GTI.

10. Riccardo Ala (Ita), Sighinolfi BMW 3000 +41,318

V Buzetu je bil zanimiv tudi interni obračun družine Pulić - dobil ga je oče Niko

V Buzetu je bil zanimiv tudi interni obračun družine Pulić – dobil ga je oče Niko, tudi že evropski prvak