Dvoboj se nadaljuje: Arch v Rovinju premagal Bonhomma

Šport

Ob podpori navdušene množice je Avstrijec Hannes Arch prehitel aktualnega svetovnega prvaka Red Bull Air Race, Britanca Paula Bonhomma. Avstrijec Hannes Arch je v nedeljo na drugi postaji letošnjega svetovnega prvenstva Red Bull Air Race v Rovinju premagal branilca naslova Paula Bonhomma. Arch je prvo polovico zadnjega kroga zaostajal za Bonhommom za 0.23 sekunde, vendar […]

Hannes Arch je v nedeljo na drugi postaji letošnjega svetovnega prvenstva Red Bull Air Race v Rovinju premagal branilca naslova Paula Bonhomma

Ob podpori navdušene množice je Avstrijec Hannes Arch prehitel aktualnega svetovnega prvaka Red Bull Air Race, Britanca Paula Bonhomma.

Avstrijec Hannes Arch je v nedeljo na drugi postaji letošnjega svetovnega prvenstva Red Bull Air Race v Rovinju premagal branilca naslova Paula Bonhomma. Arch je prvo polovico zadnjega kroga zaostajal za Bonhommom za 0.23 sekunde, vendar je nato pospešil in v drugem krogu po progi nad Jadranskim morjem osvojil osmo zmago v svoji karieri. Japonec Yoshihide Muroya je v Rovinju osvojil prve stopničke v karieri, s tretjim mestom na zahtevni progi, ki je bila še težja zaradi spremembe vetra.

Avstrijec Arch, za katerega je navijalo na tisoče oboževalcev, je bil tudi favorit lokalnih hrvaških oboževalcev, ki so uživali ob gledanju prve dirke Red Bull Air Race na Hrvaškem. Avstrijec je imel v finalu brezhiben nastop s končnim rezultatom 59,012 sekund. Tik za njim se je uvrstil Paul Bonhomme s časom 59,097 sekund. V skupnem seštevku imata sedaj oba 21 točk.

“To je res nekaj posebnega,” je dejal Arch, ki je užival ob podpori velike množice v Rovinju, očarljivem mestecu na polotoku, znanem kot modra perla Jadrana. “Ko sem slišal, da sem prvi, sem imel solzne oči zaradi vseh občutkov in prenehanja pritiska. Dirka je bila zelo zahtevna.”

Na dirki je prišlo do rekordnih šestih trkov s piloni te zahtevne proge, postavljene vzdolž rovinjske obale. Eden od trkov se je zgodil v krogu Super 8, zaradi katerega se je dirka končala za Avstralca Matta Halla, ki se je moral zadovoljiti s sedmim mestom. Kanadčan Pete McLeod je po kazenskih sekundah v finalu pristal na četrtem mestu. Britanec Nigel Lamb je bil iz dirke izločen, ko se je na letališču dirke s propelerjem dotaknil tal in s tem poškodoval letalo.